Sonda kool algatas 1998. aastal Virumaa laste luulekonkursi, mille korraldamist vedas kümme aastat. Järgmised kümme aastat oli luulekonkursi korraldajaks Sõmeru põhikool ning latern sümboolse luuletulega oli 2018/2019 õppeaastast Haljala kooli hoida.

Peame väga oluliseks ja vajalikuks emakeele väärtustamist ülevirumaalise luulevõistluse pika traditsiooni jätkamise kaudu. Ühtlasi tunnustatakse sellega Meinhard Laksi poolt algatatud emakeelepäeva tähistamise ideed. Luulevõistluse ülevirumaalisuse idee leiab igal aastal kinnitust, kui luuleridu laekub nii Ida-kui Lääne-Virumaa koolidest.

Luulevõistlus annab õpilastele tõuke omaloominguga tegelemiseks, esimesteks luulekatsetusteks, loomingulise ande märkamiseks ja edasiarendamiseks. Osalemine luulekonkursil annab õpilastele väärtusliku luulekogemuse, eduelamuse ja julguse omaloominguga tegelemiseks ka edaspidi.

2023 aasta kevadel  pidasime Haljalas viiendat luulevõistlust, teemadeks on olnud sport, keskkond, koroona, värvid meie elus ja nüüd viimasena raamatute õppetunnid. Oleme tänulikud neile, kes aastate jooksul aidanud meid luuletule sütitamisel ja hoidmisel – aitäh luuletuste kirjutajad, õpetajad ja toetajad! Haljala Kool on valmis luuletungla edasi andma. 2023/2024 õppeaastast toimetab Virumaa laste luuletule hoidmisega Kunda Ühisgümnaasium https://www.kundakool.ee/